VRF Klima Sistem Bakımı Nasıl Yapılır?

VRF KLİMA BAKIMI NEDEN YAPILMALI?

Sıcak havalarda konforlu olabilmek ve verimli çalışabilmek için kullanılan klimalar aynı zamanda sağlığımız açısından ciddi sorunlara da neden olabiliyor.​

Klimalarda biriken bakterilerin nem ve ısı ile çoğalmasıyla oluşan Lejyoner Hastalığından korunabilmek için,

İyi temizlenmeyen klimalarda üreyen küf ve mantarların neden olabileceği alerjik hastalıklardan korunabilmek için VRF Klima Bakımı yapılmalıdır.

VRF KLİMA BAKIMI HANGİ SIKLIKLA YAPILIR?

Konutlarda sene de 2 kez,

İş yerleri, otel, hastane gibi halka açık yerlerde ayda 1 kez yapılmalıdır.

VRF KLİMA BAKIMI NASIL YAPILIR?

VRF Klima Filtre Temizliği ve Serpantin Temizliği yapılır. Bu temizlik şu şekilde yapılır;

Yüzey temizleyici kimyasal ilaçlar ile yapılır. Bu kimyasal, cihazın rahat çalışabilmesi ve Serpantin arasında oluşan toz ve diğer maddelerin yüzeyden ayrılmasında etkin olsa da bakteri ve mikropların yok edilmesinde etkili olmadığı bilinmektedir. Yapılması gereken; aynı işlemin dış ünite üzerinde de uygulanmasıdır.

Ayrıca iç ünitede aşırı kirlenme yoksa kimyasal ilaç kullanmadan antibakteriyel yüzey temizleyici ile iç ünite serpantini, hava kanatçıkları ve drenaj tavası temizlenir. Filtre yıkanıp kurulandıktan sonra antibakteriyel yüzey temizleyici filtrelere sıkılarak bakım işlemi sonlandırılır.

Özellikle antibakteriyel yüzey temizleyici kullanıldığında bunun teknik servis formuna mutlaka yazılması gerekmektedir.
Firmamız 2010 Yılından İtibaren Yapmış Olduğu Bakım İşlerinde Labaratuvar Onaylı ( Ameliyathane Ortamında Kullanılan ) Antibakteriyel Dezenfektan Kullanmaktadır.

Neden bizi tercih etmelisiniz?

Bölgedeki faaliyet alanlarında çözümsüzlüklere mühendislik mantığı ile çözüm getirmek amacıyla kendi içinde organize olmuş ekiplerle yeni bir oluşum içine girerek hizmet vermekteyiz. Atalay Mühendislik aynı zamanda konusu ile ilgili, sektöre yön veren firmaların doğu ve güneydoğu Anadolu bölge bayiliğini yapmaktadır.

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined offset: 0 in <b>/home/atalay23/domains/atalayltd.com/public_html/app/views/atalay/references_view.php</b> on line <b>8</b><br />
<br />
<b>Notice</b>:  Undefined offset: 0 in <b>/home/atalay23/domains/atalayltd.com/public_html/app/views/atalay/references_view.php</b> on line <b>8</b><br />